پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

«اداره کشور بدون نفت»|کشف ۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه نفت در مجموع درآمدهایی که در کشور به‌کار گرفته می‌شود بیش از 50 درصد است که به‌تدریج در سالهای مختلف کاهش پیداکرده است.

پورابراهیمی افزود: اتکا به کاهش درآمدهای نفتی در مقاطعی به‌دلیل توفیق اجباری بوده است نه برنامه‌ریزی بنابراین وقتی در سال 91 با تحریم‌های آمریکا مواجه شدیم کاهش درآمدها خواسته و ناخواسته به‌سمت کاهش درآمدهای نفتی پیش رفت.

پورابراهیمی گفت: به‌دلیل سهولت دستیابی به درآمدهای نفتی دولت‌ها عملاً آنچه را به‌عنوان ضوابط بوده به آن نپرداخته‌اند.

در زمان تعدیل برنامه ششم سهم درآمدهای نفتی به 35 درصد کاهش میانگین مجموع درآمدهای دولت از نفت بوده که در بودجه امسال این درصد کاهش یافته است و تأکید مجلس بر کاهش بیشتر درآمدهای نفتی در بودجه است و باید سهم بودجه از درآمدهای نفتی به یک‌چهارم (25 درصد) کاهش بیابد.

پورابراهیمی همچنین گفت: در دنیا میانگین نسبت میران مالیات به تولید ناخالص 20 درصد است و در برنامه ششم برای کشور ما 10 درصد را تعیین کرده‌ایم.

او اضافه کرد: فقط در سال 97 با بررسی تراکنش‌های بانکی حدود 12 هزار میلیارد تومان مالیات از کسانی که یک بار در اقتصاد ایران مالیات نداده بودند وصول شد بنابراین ظرفیت اخذ مالیات به‌مفهوم فشار بر مردم نیست بلکه کسانی که بیشترین درآمد را دارند در این حوزه شناسایی می‌شوند.

یکی از سرفصل‌ها ساماندهی معافیت‌های مالیاتی است که با این روش 50 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی ساماندهی می‌شود.

یکی از اهداف طرح جامع مالیاتی گرفتن حقوق حقه دولت بوده و این‌که فرار مالیاتی به صفر برسد اما وقتی سامانه اطلاعاتی اخذ مالیات اجرایی نمی‌شود شاهد این هستیم که دانه‌درشت‌ها از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.

پورابراهیمی گفت: اعتقاد مجلس این است که برخی سازمان‌ها دسترسی‌ها را محدود کرده‌اند و قانون‌گذار به سازمان امور مالیاتی امکان ورود داده‌ اما برخی دستگاه‌ها به‌دلایل مختلف امکان دسترسی به اطلاعات را با توقف روبه‌رو کرده‌اند.

او افزود: یکی از دغدغه‌های ما اجرا نشدن طرح جامع مالیاتی است.

سیدمحمدهادی سبحانیان کارشناس مسائل اقتصادی درباره گزارش مجلس درباره اداره اقتصاد کشور بدون نفت گفت: یکی از اهداف تحریم‌های ظالمانه استفاده از تحریم نفت بود و دشمن سعی کرده از راه نفت به اقتصاد ما ضربه برساند که نهادهای کارشناسی و مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار این گزارش سعی کردند این اقدام را در دستور کار قرار دهند.

او همچنین گفت: با توجه به اینکه عملکرد دولت به‌صورت بچه‌پولدار بوده، دولت با استفاده از پول نفت تلاش قابل‌توجهی در اقتصاد بدون نفت نداشته و ما باید بتوانیم از تحریم استفاده کنیم و کشور را بدون وابستگی به اقتصاد نفتی اداره کنیم.

سبحانیان ادامه داد: چارچوبی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم و 10 عنوان منابع پیشنهاد شده که می‌توانیم از آن محل‌ها منابعی را برای کشور پیش‌بینی کنیم.

یکی از موضوعات مهم در اقتصاد کشور موضوع مالیات بر عایدی است که پایه‌های مالیاتی در کشور ما چون وجود ندارد تمرکز مجلس بر املاک و مستغلات بوده است.

کلیات مالیات املاک در بخش مالیات بر عایدی در کمیسیون اقتصادی تصویب شده است و پیش‌نویس آن برای ارائه به مجلس آماده شده است و پایه‌های مالیاتی نیز در کمیسیون اقتصادی در دست تکمیل و آماده ارائه به صحن مجلس است.

سبحانیان با نقد معافیت‌های مالیاتی گفت: یکی از راههای برون‌رفت از اقتصاد نفتی موضوع فرار مالیاتی است.

او گفت: اگر پایه‌های مالیاتی افزایش یابد فشاری که بر تولید وارد می‌شود کاهش می‌یابد بنابراین با توسعه پایه‌های مالیاتی به رونق اقتصادی کمک خواهد شد.

کارشناس اقتصادی گفت: یک سال و نیم است که آمریکا از برجام خارج شده بنابراین اگر با اقدامات درست جلوی ضربه به اقتصاد را نگیریم موفق نخواهیم بود.

او افزود: وزارتخانه‌ها، مؤسسات مالیاتی، شهرداری‌ها، بانک‌ها، سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید اطلاعات مالیاتی را اعلام کنند اما برخی دستگاه‌ها این اطلاعات را بر منافع ملی کشور ترجیح می‌دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور