پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

علت افزایش مبتلایان کرونا در کرمانشاه چیست؟

ایسنا: سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه علت افزایش ناگهانی شمار مبتلایان کرونا در استان را اجرای پایلوت طرح تست کرونا از بیماران سرپایی در استان عنوان کرد.
دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه ستاد ساماندهی مشارکت‌های مردمی با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا ویروس در استان از حدود 300 نفر به بیش از 570 نفر در روزهای گذشته، گفت: این افزایش ناگهانی به دلیل اجرای پایلوت طرح تست کرونا از بیماران سرپایی در استان است.
وی افزود: دو استان از جمله کرمانشاه برای اجرای پایلوت این طرح انتخاب شدند تا افرادی که علائم خفیف داشته و به اصطلاح بیمار سرپایی هستند را هم مورد بررسی قرار داده و از آن‌ها تست کرونا بگیریم.
وی یادآور شد: بیماری کرونا در 80 درصد افراد بدون علامت بوده و یا با علائم بسیار خفیف همراه است، بنابراین ابتلای این افراد به راحتی تشخیص داده نمی‌شود، اما با انجام تست می‌توان این افراد را نسبت به این بیماری آگاه کرد تا با رعایت نکات بهداشتی مانع از انتقال این بیماری به سایر افراد جامعه شوند.
شکیبا تصریح کرد: کرونا ویروس در افرادی که علائم چندانی ندارند خطری ندارد و حتی این امکان وجود دارد که خیلی از ما این بیماری را گرفته و بهبود یابیم و خودمان هم متوجه نشویم، اما تنها مشکل این میان بحث انتقال بیماری به سایر افراد جامعه است.
وی افزود: افرادی که علائم ندارند شاید بیماری برای آن‌ها خطری نداشته باشد، اما با سرایت آن به سایر افراد ممکن است بیماری در دیگران به شکل شدید بروز یابد و سلامت آن‌ها را تهدید کند، در همین راستا شناسایی بیماران سرپایی کرونا در دستور کار قرار گرفته تا مانع از انتشار هرچه بیشتر این بیماری در سطح جامعه شویم.
رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از مجموع بیش از 570 مبتلای کرونا ویروس در استان 226 نفر آن‌ها بیمار سرپایی هستند، یعنی افرادی که حال عمومی آن‌ها خوب بوده و تنها شاید علامت خفیف بیماری داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه وجود بیماران سرپایی جای نگرانی نیست و فقط باید نسبت به آمار بیماران بستری و مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری حساس بود، گفت: در حال حاضر نگرانی اصلی ما بحث افزایش تردد و شلوغی خیابان‌هاست که می‌تواند موج “کرونا ویروس” را برای استان در پی داشته باشد.
وی افزود: از همه مردم می‌خواهیم که کرونا و خطرات آن را جدی گرفته و برای حفظ سلامت خود و خانواده و عزیزانشان از تردد غیرضروری در سطح جامعه خودداری کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور