آخرین عناوین

علت افزایش مبتلایان کرونا در کرمانشاه چیست؟

ایسنا: سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه علت افزایش ناگهانی شمار مبتلایان کرونا در استان را اجرای پایلوت طرح تست کرونا از بیماران سرپایی در استان عنوان کرد.
دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه ستاد ساماندهی مشارکت‌های مردمی با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا ویروس در استان از حدود 300 نفر به بیش از 570 نفر در روزهای گذشته، گفت: این افزایش ناگهانی به دلیل اجرای پایلوت طرح تست کرونا از بیماران سرپایی در استان است.
وی افزود: دو استان از جمله کرمانشاه برای اجرای پایلوت این طرح انتخاب شدند تا افرادی که علائم خفیف داشته و به اصطلاح بیمار سرپایی هستند را هم مورد بررسی قرار داده و از آن‌ها تست کرونا بگیریم.
وی یادآور شد: بیماری کرونا در 80 درصد افراد بدون علامت بوده و یا با علائم بسیار خفیف همراه است، بنابراین ابتلای این افراد به راحتی تشخیص داده نمی‌شود، اما با انجام تست می‌توان این افراد را نسبت به این بیماری آگاه کرد تا با رعایت نکات بهداشتی مانع از انتقال این بیماری به سایر افراد جامعه شوند.
شکیبا تصریح کرد: کرونا ویروس در افرادی که علائم چندانی ندارند خطری ندارد و حتی این امکان وجود دارد که خیلی از ما این بیماری را گرفته و بهبود یابیم و خودمان هم متوجه نشویم، اما تنها مشکل این میان بحث انتقال بیماری به سایر افراد جامعه است.
وی افزود: افرادی که علائم ندارند شاید بیماری برای آن‌ها خطری نداشته باشد، اما با سرایت آن به سایر افراد ممکن است بیماری در دیگران به شکل شدید بروز یابد و سلامت آن‌ها را تهدید کند، در همین راستا شناسایی بیماران سرپایی کرونا در دستور کار قرار گرفته تا مانع از انتشار هرچه بیشتر این بیماری در سطح جامعه شویم.
رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از مجموع بیش از 570 مبتلای کرونا ویروس در استان 226 نفر آن‌ها بیمار سرپایی هستند، یعنی افرادی که حال عمومی آن‌ها خوب بوده و تنها شاید علامت خفیف بیماری داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه وجود بیماران سرپایی جای نگرانی نیست و فقط باید نسبت به آمار بیماران بستری و مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری حساس بود، گفت: در حال حاضر نگرانی اصلی ما بحث افزایش تردد و شلوغی خیابان‌هاست که می‌تواند موج “کرونا ویروس” را برای استان در پی داشته باشد.
وی افزود: از همه مردم می‌خواهیم که کرونا و خطرات آن را جدی گرفته و برای حفظ سلامت خود و خانواده و عزیزانشان از تردد غیرضروری در سطح جامعه خودداری کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور