آخرین عناوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار: کرمانشاه در ارائه آمار مبتلایان «کرونا» شفاف بوده است

آوای کرمانشاه: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: استان کرمانشاه در ارائه آمار مبتلایان به ویروس کرونا، شفاف بوده است.
محمدابراهیم الهی‌تبار در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه کار کرمانشاه در تهیه نقشه راه مقابله با کرونا الگوی کشور شد، اضافه کرد: امروز استان کرمانشاه در موضوعات غربالگری، تجهیز امکانات، پیشگیری و اطلاع‌رسانی و مشارکت مردمی یکی از استان‌های پیش‌رو کشور در مقابله با کرونا بوده است.
الهی‌تبار همچنین گفت: تا کنون کمتر از سی درصد ظرفیت استان در بحث مقابله با کنترل کرونا تا به حال به‌کارگیری شده؛ اما اگر مراقبت‌های لازم انجام نشود احتمال روبرو شدن با یک پیک دیگر در استان دور از ذهن نیست.
معاون استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه کرمانشاه در ارائه آمار مبتلایان شفافیت داشته، تصریح کرد: لازم است که دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به مسائل مطرح شده از سوی نماینده سنقر و کلیایی به‌طور شفاف اطلاع‌رسانی کند.

** در مقابله با کرونا عملکرد هفت‌ساله دولت بروز پیدا کرد
الهی‌تبار بیان داشت: در مقابله با شیوع کرونا، عملکرد هفت‌ساله دولت تدبیر و امید بروز و ظهور پیدا کرد؛ چرا که این زیرساخت‌های حاصل از طرح تحول نظام سلامت بود که مجموعه کادر درمانی را موفق کرد، همچنین با استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری امروز شاهد استمرار جلسات تصمیم گیران و آموزش دانش آموزان در کشور هستیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه با اشاره به اقدامات استان در کنترل شیوع کرونا تأکید کرد: در مدیریت اتفاقات سال گذشته، مشارکت مردم نقش کلیدی داشت و در کنترل بیماری کرونا نیز این مشارکت مردم بوده که اوضاع را در استان بهبود داده است.

** سال 99، سال «جهش خدمتگزاری» باشد
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه عملکرد استان در مقابله با شیوع کرونا در کشور پیش روانه بوده است، تأکید کرد: با وجود سختی‌های سال 99، امیدواریم که همراه با «جهش تولید» شاهد «جهش خدمتگزاری» در مسئولان نیز باشیم.
الهی‌تبار، با اشاره به روند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 گفت: مجریان با تأکید بر اصل بی‌طرفی، سلامت و امنیت انتخابات و با همراهی همه دستگاه‌ها به خوبی عمل کردند.
وی افزود: برخی با طرح مسائلی همچون «مهندسی انتخابات» نسبت به مجریان انتخابات، کم‌لطفی‌هایی روا داشتند که علیرغم پرداخت شبکه‌های معاند موردتوجه مردم قرار نگرفت.
الهی‌تبار با تقدیر از تلاش‌ها و همراهی‌های شورای تأمین استان و دستگاه‌ها تأکید کرد: در انتخابات اسفندماه شاهد رویداد کمترین تخلفات بودیم و حتی یک رأی تکراری وارد صندوق‌های اخذ رأی نشد و مشارکت مردم استان در انتخابات نیز بالاتر از میانگین کشور شد.
معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در دو حوزه انتخابیه استان افزود: پیشنهاد و تلاش وزارت کشور تمام الکترونیکی برگزار کردن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در بیست‌ویک شهریور است.
الهی‌تبار با بیان اینکه تصریح کرد: منتخبان مجلس یازدهم ظرفیت بزرگی برای تحول و توسعه استان خواهند بود امیدواریم با هم‌افزایی و ضمن حفظ استقلال قوا، باز هم جلوه‌های زیبایی از توسعه در استان رقم بخورد.

** دستگاه‌ها پاسخگوی مسائل مطرح شده در رسانه‌ها باشند
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بعضاً در رسانه‌ها مسائلی منتشر می‌شود که دستگاه‌ها از کنار آن می‌گذرند و بی‌توجهی می‌کنند درحالی‌که نیاز است که پاسخگو باشند و شفاف‌سازی کنند.
الهی‌تبار همچنین به دستگاه‌های اجرایی استان توصیه کرد که برای موضوعات استان در پساکرونا، پیش‌بینی، پیشگیری و چاره‌اندیشی کنند چرا که تبعات کرونا بسیاری از حوزه‌ها را تحت شعاع قرار داده است.
معاون استاندار با بیان اینکه حمایت از رسانه‌ها همواره مورد تأکید بوده به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان پیشنهاد داد که برای حمایت از رسانه‌ها تصمیماتی اتخاذ کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور