پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

معمای مرگِ زن کپرنشین کرمانشاهی

آوای کرمانشاه: این روزها اکثر اخباری که از کانال‌های ارتباطی به گوش می‌رسد، در باره کروناست، و می‌شود گفت با توجه به اهمیت موضوع و دربرگیری گسترده آن، اخبار کرونا دیگر اخبار موجود را تحت تأثیر خود قرار داده است. اما هفته گذشته اتفاقی در کرمانشاه افتاد که کرونا هم نتوانست مانع از انتشار گسترده آن در رسانه‌ها بشود. خبر بسیار ناراحت‌کننده بود: «مرگ یک زن کپرنشین در کرمانشاه!» این خبر خیلی سریع در رسانه‌های داخلی و خارجی و اکثر شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد. اهمیت ماجرا باعث شد رسانه‌ها به جهت روشن شدن دلیل فوت این زن، با افراد مطلع از موضوع ارتباط بگیرند. اولین مسئول که به‌طور رسمی در این خصوص اظهارنظر کرد، غلامرضا شهبازی مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه بود که روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا مدعی شد «یک زن کپرنشین پس از تخریب کپر و انتقال به کمپ ترک اعتیاد «چشمه سفید» این شهر توسط مأموران شهرداری، جان خود را از دست داده است.» اما اظهارنظر این مسئول در باره فوت این زن کرمانشاهی، نتوانست افکار عمومی را قانع کند، از این رو، بحث در خصوص دلایل مرگ او همچنان ادامه داشت، تا اینکه روز سه‌شنبه خبر دیگری از مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه منتشر شد؛ خبری که وب‌سایت شهرداری کرمانشاه از مدیر اجراییات‌ منتشر کرد، باعث بهت مردم و مسئولان شد: «تکذیب می‌کنم»؛ این دو کلمه خلاصه‌ای از خبر کوتاهی است که شهرداری کرمانشاه به نقل از شهبازی منتشر کرده است. اما باز هم داستان ادامه داشت تا اینکه مسئول روابط‌عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از پیگیری ماجرای فوت زن کپرنشین در دادسرای استان خبر داد.
حال با ورود دادستانی به موضوع، پرونده وارد فاز جدیدی شده است و انتظار می‌رود طی روزهای آینده اخبار دقیق‌تری از موضوع منتشر شود.
شرح ماجرا از ابتدا تا زمان تنظیم خبر را در ادامه می‌خوانید.

فوت یک زن کپرنشین در کرمانشاه
مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه اعلام کرد: یک زن کپرنشین پس از تخریب کپر و انتقال به کمپ ترک اعتیاد «چشمه سفید» این شهر توسط مأموران شهرداری، جان خود را از دست داد.
غلامرضا شهبازی اظهار داشت: این اتفاق هفته گذشته در منطقه سه شهرداری کرمانشاه رخ داده است.
وی توضیح داد: مأموران اجراییات شهرداری کرمانشاه پس از دریافت حکم قضایی مبنی بر رفع تخلف از زمین‌خواران به محدوده انتهای شهرک کیهانشهر در منطقه سه شهرداری کرمانشاه مراجعه کرده و در حین انجام مأموریت به یک کپر که در راستای زمین‌خواری ایجاد شده بود، برخورد کردند.
مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه این زن به ظاهر معتاد به همراه دختر و نوه‌اش در این کپر زندگی می‌کردند، گفت: این زن به اخطار مأموران برای خروج از کپر توجهی نکرد از این رو مأموران خانم کمپ ترک اعتیاد چشمه سفید در محل حاضر شدند و وی را که مقاومت می‌کرد به اردوگاه منتقل کردند.
شهبازی افزود: این فرد پس از انتقال به اردوگاه چشمه سفید دچار حالت تهوع شد و در نهایت پس از حضور پزشکان مرکز فوریت‌های پزشکی جان خود را از دست داد.
وی با بیان اینکه این شخص به هیچ عنوان توسط مأموران شهرداری مورد ضرب و شتم قرار نگرفته است، گفت: دلایل وقوع این حادثه با کمک دستگاه قضایی در حال بررسی است.
مدیر اجراییات شهرداری ‌کرمانشاه عنوان کرد: در صورتی که دستگاه قضایی فردی یا افرادی را در فوت این زن مقصر تشخیص دهد، بدون هیچ‌ کوتاهی برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

تکذیب می‌کنم
مدیرکل اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه گفت: کلیه اخبار منتشر شده در خصوص مرگ خانم کپرنشین، از ناحیه اینجانب را قویاً تکذیب می‌نمایم.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی شهرداری کرمانشاه؛ غلامرضا شهبازی از خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها و کانال‌های خبری در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی درخواست کرد در انتشار اخبار پیرامون مرگ زن کرمانشاهی شتاب‌زده عمل نکنند و منتظر اعلام نظر کارشناسان باشند.
مدیرکل اجرائیات شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: رسانه‌ها تا روشن شدن کلیه زوایای این اتفاق و اعلام نتایج بررسی‌های به عمل آمده به صورت شفاف در تمامی ابعاد از هرگونه اظهارنظر و گمانه‌زنی بی‌پایه و اساس از ناحیه و منتسب به بنده به عنوان مدیر اجرائیات خودداری نمایند.
وی افزود: کلیه اخبار منتشر شده در خصوص مرگ این خانم از ناحیه اینجانب را قویاً تکذیب می‌نمایم.
شهبازی ادامه داد: این اطمینان خاطر را به همه شهروندان عزیز و بزرگوار کرمانشاهی می‌دهیم که به محض مشخص شدن علت مرگ این مرحومه بر اساس بررسی‌های به عمل آمده توسط دستگاه‌های ذی‌ربط، به منظور تنویر اذهان عمومی اطلاع‌رسانی انجام خواهد گرفت.
مدیرکل اجراییات شهرداری کرمانشاه در پایان افزود: مسببین احتمالی این اتفاق در صورت محرز شدن هر گونه قصور به مراجع قضایی معرفی خواهند شد تا برابر مقررات و قانون با آنان برخورد شود.

دادسرای کرمانشاه با جدیت پیگیر ماجرای فوت زن کپرنشین است
مسئول روابط‌عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از پیگیری ماجرای فوت زن کپرنشین در دادسرای استان خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت به وجود آمده در استان به دنبال انتشار این خبر، دادسرای عمومی و انقلاب به آن ورود کرده و به جد در حال پیگیری این پرونده هستیم.
مهدی قنادی با اشاره به انتشار خبری در خصوص مرگ یک زن کپرنشین در رسانه‌های استان، اظهار داشت: در خبری که روز دوشنبه (پنجم خرداد) برخی از رسانه‌های استان آن را انعکاس دادند، عنوان شده، مرگ این زن هنگامی رخ داده که مأموران شهرداری در حال رفع تخلف زمین‌خواری در محدوده یکی از شهرک‌های کرمانشاه بوده‌اند و تخریب کپر این زن، حادثه را رقم می‌زند.
مسئول روابط‌عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان اضافه کرد: پیکر این زن اکنون در پزشکی قانونی است و ما منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی استان در خصوص علت مرگ متوفی هستیم.
وی تأکید کرد: در روزهای آینده نظر دقیق پزشکی قانونی در این رابطه اعلام خواهد شد و چنانچه محرز شود فرد یا افرادی در مرگ متوفی مقصر باشند، بدون اغماض با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
قنادی یادآور شد: از همه رسانه‌های استان می‌خواهیم تا زمان اعلام نتیجه قطعی پزشکی قانونی از انتشار مطالب غیرواقعی پرهیز کنند و اطمینان خاطر می‌دهیم در صورتی که تخلفی محرز شود با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.

پی‌نوشت: عکس تزیینی است

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور