پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

wfn_ads

نیازمندی

فروش ماشین 405 مدل 98 بدون رنگ 09353000000

به یک منشی جهت کار در شرکت نیازمندیم

به چند نفر خدمه برای کار در رستوران نیازمنیدم 09353000000

استخدامی شرکت آب تهران بزرگ برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید

به یک استاد کار نیازمنیدم 09353000000

به یک کارگر ساده نیازمندیم
09353000000

چهره‌ها؛ علی‌اکبر مرادی

آوای کرمانشاه: موسیقی‌دانی ارزشمند و نوازنده‌ای چیره‌دست که متولد دالاهو است و افتخاری برای موسیقی و ساز تنبور به حساب می‌آید، چهره این هفته ماست. علی‌اکبر مرادی زاده ۱۳۳۶ (خورشیدی) روستای بان‌زلان در شهرستان دالاهو است. معلم، مقام دان، مقام خوان، آهنگساز، خواننده و نوازنده صاحب سبک تنبور است. مرادی نزد استادان برجسته تنبور همانند سید ولی حسینی، سید محمد علوی و دیگر استادان بنام این ساز در کردستان به تکمیل هنر پرداخت و در سن سی‌سالگی نواختن تمامی ۷۲ مقام موسیقی مقامی کردستان را با تنبور آموخت. وی تا کنون موفق به دریافت جوایز مهمی از جشنواره‌های ایرانی شده است.
مرادی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۰ با تک‌نوازی تنبور در فرهنگ و هنر کرمانشاه آغاز نموده و در سال ۱۳۵۱ به همراه دوستان هنرمند خود، القاصی و خادمی اولین گروه تنبور را در کرمانشاه تشکیل دادند. بعد از آن در سال ۱۳۵۹ گروه تنبور شمس، تشکیل شد و علی‌اکبر مرادی هم یکی از اعضای تشکیل‌دهنده آن گروه بود.
وی در سال ۱۳۷۲ کار موسیقی خود را به صورت مستقل ادامه داد و جمع‌آوری، فراگیری و ثبت مقامات کهن تنبور را آغاز نمود. این مقامات (۷۲ مقام) سال‌ها بعد توسط خانه فرهنگ‌های جهان در پاریس و بعد از آن در ایران در چهار سی‌دی انتشار یافت، به‌گونه‌ای که باعث شد مرادی را برای جایزه «گرمی» کاندیدا کنند.
علی‌اکبر مرادی در زمینه آموزش تنبور نیز فعال بوده و شاگردان بسیاری را تربیت کرده است. در این راستا، وی برای نخستین بار متدی علمی برای آموزش تنبور تنظیم کرده و کتاب صد درس -آموزش تنبورنوازی- را نگارش کرده است. وی همچنین آثار آموزشی و کنسرت‌های آموزشی مختلفی در داخل و خارج از ایران برگزار و ارائه کرده است. از شناخته‌شده‌ترین شاگردان علی‌اکبر مرادی می‌توان به حیدر کاکی، جهانبخش رستمی، آرش مرادی، کوروش مرادی و فردین فرمانی اشاره کرد. علی‌اکبر مرادی در حال حاضر مدیریت آموزشگاه موسیقی یارسان در تهران را بر عهده دارد و در این آموزشگاه نواختن تنبور را به هنرجویان آموزش می‌دهد. آخرین آثار علی‌اکبر مرادی دو آلبوم «مهتاب» و «پاییز» است که با همراهی اردشیر کامکار (مهتاب) و کوروش مرادی و نیز سیامک جهانگیری (نی) در آلبوم پاییز همراه بود.
علی‌اکبر مرادی بیشتر به واسطه همکاری با گروه شمس شناخته شد در زمان آغاز شکل‌گیری گروه شمس، هنوز موسیقی به شکوفایی کنونی نرسیده بود. نخستین کنسرت آزاد را در سال ۵۹ در تالار وحدت برگزار کردند؛ و بعد در شهرهای دیگر ایران نیز اجراهای متعددی داشتند. مهم‌ترین کنسرتی که در آن سال. عمده فعالیت آن سال‌های گروه شمس با حضور شهرام ناظری بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور