پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

کرونا و دانشمندانی که در تعلیق هستند!

آوای کرمانشاه، معین شرفایی: حدود سه ماه است که ویروس کرونا، نوع و زندگی کل مردم جهان را تغییر داده، رفتارها و نوع تفکر ما نسبت به اشیا و هم نوع خودمان کاملاً تغییر کرده است و حتی وقتی به گذشته فکر می‌کنیم و می‌بینم که قبلاً چگونه زندگی می‌کردیم و حالا چگونه زندگی می‌کنیم! افسوس و تعجب زیادی را با خود همراه می‌کند و حال اینکه به چه چیزهایی دست زدیم و غذا خوردیم از دست چه افرادی در رستوران‌ها یا دکه‌ها مواد خوراکی خریدیم و خوردیم و … فکرش رعشه به جان آدمیزاد می‌اندازد.
ما حالا در قرن بیست و یکم هستیم، در جایی که تکنولوژی و علم کاری کرده‌اند که دیگر اثبات یک مسئله یا فرمول نیازی به چند سال انتظار ندارد! امروز یک موضوعی کشف می‌شود و یک ساعت دیگر در نقطه‌ای دیگر از این کره خاکی همان موضوع یا رد می‌شود و یا ارتقا پیدا می‌کند؛ اما اگر ما نگاهی به تاریخ بشریت بیاندازیم می‌بینیم که در طول این مسیر پدرانمان درگیر بسیاری از بیماری‌هایی بودند که حتی باعث شده که نسل انسان‌ها در بعضی نقاط دنیا رو به انقراض برود، با این حال طاعون، آنفلوانزا (قدیم)، فلج اطفال و دیگر بیماری‌هایی که نسل آن ریشه‌کن شده و ما اصلاً نمی‌دانیم که طاعون چیست دیگر مسئله حادی به شمار نمی‌آید، با این تفکر می‌شود امید داشت که مثلاً ده سال دیگر در حال تعریف خاطرات امروز هستیم و این در حالی است که دیگر با یکدیگر دست نمی‌دهیم و فاصله و شست‌وشو را به شدت رعایت می‌کنیم.
این زمین بنده خدای ما که حدود هفت میلیارد نفر را تحمل می‌کند بدون شک بسیاری از عوامل سبب شده که کره زمین به چنین حال و روزی بیفتد (آلودگی، انقراض حیوانات، گرم شدن کره زمین و …)، حالا اخباری به گوش رسیده که یخچال‌های طبیعی در حال آب شدن هستند و دقیقاً در میان تمام این موارد ویروس کرونا آمده است و نوع زندگی جدیدی را به ما نشان می‌دهد و به نوعی با خانه‌نشین شدن مردم در این روزها و سالم مانده لایه اوزون و طبیعت و حتی کاهش آلودگی هوا انگار به نوعی کره زمین به مبارزه با ما نشسته و می‌خواهد نشان بدهد که چه قدر می‌توانیم مقاومت کنیم و علم آدمیزاد آیا از پس این مشکلات بر خواهد آمد؟
در دوران دبیرستان، معلم فیزیکی داشتم که سوالی عجیب پرسید! چرا بیشتر دانشمندان دنیا که نام آن‌ها در علم ماندگار شده است مثل آلبرت انیشتین، ماری کوری، رونتگن و … همه بیشتر از اروپا و روسیه هستند؟
و جواب نیز بدین شکل بود که چون اغلب اوقات در این کشورها باران و برف می‌بارد و نمی‌توانند در کوچه و خیابان‌ها مشغول بازی و سرگرمی ‌شوند، در خانه می‌مانند و درس می‌خوانند و بعد می‌شوند دانشمند! اما چرا در ایران ما دانشمندهای جهانی کمی داریم؟ چرا از مریم میرزاخانی فقط یکی داریم یا مثل پروفسور سمیعی، جراح مغز معروف دیگری از کشور ایران نداریم! چون آن‌ها استثنا هستند؟!
کاری به این تفکر ندارم که چه قدر این مطلب صحیح و غلط است اما در این دوران قرنطینه‌گی که بسیاری از دانشجوهای ما و دانش‌آموزان در خانه ماندند و آموزش از راه دور نیز که به کلی منحل شد چه قدر توانستند برای کشورشان مثمر ثمر واقع شوند؟! و به‌طورکلی از دل این تعطیلاتی که گذشت چند مخترع و مکتشف زاده شده‌اند؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور