آخرین عناوین

در صورت تصویب در ستاد ملی کرونا اتخاذ خواهد شد؛ محدودیت‌های 33 گانه کرونایی برای تردد کرمانشاهی‌ها

آوای کرمانشاه: به نظر می‌رسد آنچه تا به حال در کرمانشاه شاهد آن بودیم نقطه اوج کرونا نبوده است. اگر نگاهی به آمارهای اعلام شده در چند روز اخیر از شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کرمانشاه بیندازیم متوجه خواهیم شد که هشدارها واقعاً جدی هستند و کرمانشاه هر لحظه به دوران بسیار سخت اپیدمیک بیماری نزدیک‌تر می‌شود. تا لحظه تنظیم این گزارش و بر اساس آمار اعلامی از سوی رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، 207 مورد جدید ابتلا به کرونا فقط در روز یکشنبه (11 خرداد) و مرگ 9 نفر در همین روز به ثبت رسیده است.
اهمیت این موضوع و قرار گرفتن استان کرمانشاه در بین استان‌های با وضعیت هشدار، باعث شده تا ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمانشاه، پیشنهاد 33 مورد محدودیت و انجام اقدامات لازم برای مقابله با شیوع بیشتر بیماری و عبور از موج دوم آن به ستاد ملی مبارزه با کرونا را بدهند که در صورت تصویب در کرمانشاه به مرحله اجرا در خواهد آمد. البته اولین گام این محدودیت‌ها، با اعلام ممنوعیت تردد به منطقه اورامانات از ساعت 14 امروز آغاز شده است.
از موارد مهم این اعمال محدودیت‌ها می‌توان به نحوه کار پاساژها و مراکز خرید و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله تردد مردم در این مکان‌ها با ماسک، تجدیدنظر در نحوه فعالیت اماکن ورزشی و به ویژه صنوف و احتمال تعطیلی مجدد برخی از آن‌ها یا کاهش ساعات کار، ایجاد محدودیت در برگزاری مراسم خاک‌سپاری متوفیان در سطح استان، و نحوه حضور مردم در مکان‌های شلوغ، پرازدحام یا عمومی چون بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، ادارات، بازارها و استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد.
استاندار کرمانشاه در همین زمینه با اشاره به قرارگیری استان در وضعیت هشدار کرونا گفته است: متأسفانه این روزها استان شرایط خوبی ندارد و تعداد بستری‌ها و فوتی‌های کرونا روبه افزایش است و همین امر استان را در وضعیت «هشدار» کرونا قرار داده است. این وضعیت نشان دهنده این است که پروتکل‌های بهداشتی آن‌طور که باید در استان رعایت نمی‌شود و اگر این روند ادامه داشته باشد این امکان هست که به شرایطی مثل استان خوزستان برسیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادبیات

هفته نامه آوای کرمانشاه

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور